pondelok 05.12.2022 | meniny má Oto  
Kategória: Rozprávky

Ako išli Jupíky na vandrovku

AdamkoP 15.06.2008

Raz išli Jupíky na vandorvku a stretli Kubíky a skamarátili sa. A čo bolo potom?

Raz išli Jupíky na vandrovku a stretli Kubíky a skamarátili sa. Išli cez hory doliny. Zrazu počuli niečo z diaľky syčať .  Podišli bližšie a zbadali ju. Bola to kokakola. Syčala, lebo išla vybuchnúť.

Schovali sa za kameň a už boli v bezpeči. Počkali kým vybuchne a tak  prišiel večer. Jeden Jupík mal zo sebou stan, tak ho postavili a prespali v ňom.

Ráno sa vybrali ďalej. Ako tak kráčali dolinou, cestou necestou, brodili sa pieskom i vodou, postavil sa im do cesty Sprajt. Taký bol zelený, ako už dlho nie. Nečudo. Vždy je hrozne nadudralý. Že vraj imič je nanič, ale pozri sa naneho...

Jupíky prehovorili na Sprajta: Hej, teba v škole používame na pokusy. Keď do teba hodíme mentosky, tak vybuchneš. Fakt lepšie ako kola! To je supiš, to nas baví. Ideš s nami?

Sprajt sa prestal tak zelenať, a vybral sa ďalej s nimi za dobrodužstvim. Dúfal, že mu cestou zoženú nejaké mentosky.

A tak spolu kráčali: Jupíky, Kubíky a Sprajt.

Ani sa nenazdali a pri potoku hneď na začiatku Vlkolinca stretli Mentosky, ktore si mačali vpotoku nohy. Bolo ich tam spolu 10 celych obalov.

Jupí, jupí - vykrikovali Jupíky,Kubí, kubí - vykrikovali Kubíky

Sprtú, sprtú - vykrikoval Sprajt.

Všetci sa , každý po svojom, tešili na nových parťákov, na Mentosky. ANi ich nemuseli dlho prehovárať, aby išli s nimi do sveta. Mentosky boli totiž baby, a tie vždy za chalanmi doliezajú.

A tak kráčali Jupíky, Kubíky, Sprajt a Mentosky po Liptove a o pol noci stretli hnusnú predavačku zo zelovocu. Tá bola taká hnusná, že ich všetkých chcela zbaliť do bedničky a odniesť do svojej pivnice. A tak rýchlo mrkol Julík na Sprajta, a Kubík na Mentosku. Mentoska skočila do Sprajta, Kubíky namierioli Sprajta na zelovocárku a Jupíky potriasli Sprajtom a otvorili mu šttupel.

Vtom to prišlo. Pŕrrrrrrr. Obrovský býbuch vystrelil sprajtovo mentoskovú výbušninu rovno na odpornú predavačku zo zelovoca, až ju to odstrelilo na vrch 10 metrovej jedle.

Tak naši výletníci zvíťazili nad nepriateľkou a sppokojne sa vrátili do školského bufeta. A zelovocárka? Tá visí na tej jedle asi dodnes, pokial nepomrela.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
zuzana napísané 18.06.2008 09:31

adamko, to tak to dokonči, ja už som veľmi zvedavá Razz Razz

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: AdamkoP

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

hrám sa rád na počítači, fotím foťákom od deda, a Hip hop a mám ešte vela vecí.

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###