piatok 18.09.2020 | meniny má Eugénia  
Kategória: Čakám bábätko

Ako sa z našej 'fazuľky' stala Bianka

14.10.2012

Moje ohliadnutie sa za výberom mena pre naše bábätko.

 

Keď takto retrospektívne rozmýšľam nad tým, tak je to už pol roka čo som zistila, že v brušku mi rastie malá fazuľka....Už pol roka som spojená s mojím dieťatkom. Niekedy si túto skutočnosť uvedomujem silnejšie a niekedy mi to príde už ako samozrejmosť. Najmä na začiatku to nebolo také intenzívne.

Ale aby som začala pekne po poriadku. Po jednom nedeľnom popoludní keď som na základe tehotenského testu zistila, že čakám bábätko, sa môj život trošku zmenil. Priznám sa, že na začiatku sa nezmenil tak radikálne, ale s rastúcim bruškom som mala pocit, že sa už mení svet okolo mňa a ja si začínam uvedomovať čo ma čaká a neminie. Od začiatku sme s naším prírastkom s priateľom komunikovali a bola to pre nás jednoducho "naša fazuľka". Veľa ľudí z nášho okolia si na to zvyklo a taktiež naše dieťatko volali "fazuľka". Po každom ultrazvuku, či poradni u doktorky sme sa smiali, že už to nie je fazuľka, ale fazuľa, alebo nebodaj už malý bôb. Jedného dňa, presne na meniny mojej sestričky, sme sa dozvedeli z krvných testov, že naša fazuľka bude dievčatko!!! Priznám sa, že to bol pre mňa malý šok, pretože som vždy chcela mať chlapca. Jednak preto, lebo som mala pocit, že to majú v živote jednoduchšie a za ďalšie preto, že v rodine sme fakt samé dievky! Myslela som, že by to bolo príjemné spestrenie do nášho babského sveta. Ale v došlom maily svietilo jasne a zreteľne, že budeme mať dievčatko! Ako mávnutím ruky som si zvykla na myšlienku ďalšej spojenkyne do nášho babského klanu a chceli sme vybrať meno. Pre chlapca meno bolo jasné, ale pre dievča sme stále tápali. Vyriešila to však moja mamina s mojou sestrou, ktoré prešli spoločne celý kalendár a jediné meno (podľa nich), ktoré prichádzalo v úvahu bola Bianka! Nebola som s tým stotožnená a priateľ myslím, že donedávna vo vnútri bojoval za zmenu mena, ale táto zmena nenastala. Asi to bolo tým, že moje dve "výmyseľkyne" už všetkým v rodine povedali, že budeme mať Bianku a tak všetky otázky boli na malú Bianku v brušku. Stále sme počúvali: "Ako sa má Bianka?" Aj my s priateľom sme automaticky začali našu fazuľku volať Bianka. Z radu našich kamarátov sme sa stretli s rôznymi názormi na toto meno, ale to už je teraz jedno, lebo Bianka už vie, že sa volá Bianka a sami môžete posúdiť Váš názor na toho meno. Ale keď tak o tom píšem, tak som si už na to meno tak zvykla, že si už ozaj neviem predstaviť, že by sme našu malú premenovali.

Vždy som dbala aj na význam mena pri výbere, ale keď som si prečítala o Bianke, bola som spokojná! Ak bude "biela" jej cesta životom a nebude mať v nej tŕnisté stránky, tak aj svoju emotívnosť zvládne v tých lepších medziach. Ale keď zdedí emotívnosť po svoje mame, tak to bude síce "biela" ale čertica! Veľmi ma potešilo keď som si prečítala, že Bianky radi cestujú a spoznávajú nové krajiny a na to sa najviac teším! Predstavujem si, že budeme chodiť na výlety v okolí a taktiež do zahraničia, aby videla aký je svet úžasný. Ja nie som nejaký veľký snílek, ale rada si predstavujem ako budem s mojou dcérou tráviť svoj čas a budeme chodiť navštevovať aj ďalšie baby z nášho rodinného klanu.

Aj napriek tomu, že niekedy úplne nezvládam pocit, že musím doma teraz ležať, pretože od 26 tt mám rizikový priebeh  tehotenstva (o tom napíšem nabudúce), tak milujem chvíľky kedy sa zasním a teším sa na príchod našej Bianky a na úplne nový život, život mladej mamičky:-)

Danka

 

 

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
vladka napísané 14.03.2013 20:45

My mame rocnu dcerku takisto Bianku, meno som jej sice vybrala ja ale taktiez sa to s nami vlieklo cele tehu, tak si nato zvykol aj manzel ktory najprv bol proti.... teraz si ine meno pre nu nevieme predstavit. Razz

Silvia napísané 30.12.2012 17:09

Fazulka je naozaj popularna..aj my ju tak volame.. hoci este nevieme co cakame smile Big Grins

zuzka_p napísané 21.11.2012 15:01

aj nasu volame fazulka! big green zatial sice nevieme, ci to bude dievcatko, ale je to rozhodne fazulka big green

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###