pondelok 30.01.2023 | meniny má Ema  
Kategória: Denníček bábetka

Denníček babetka 3./ Pavlínka

Pavlinka 05.07.2008

No mal by si sa už konečne prísť na mňa pozrieť. Už vôbec nevyzerám ako to malé bábätko, ktoré si mama priniesla pred mesiacom z pôrodnice. Tých 1,2 kg, ktoré som pribrala za prvý mesiac urobilo svoje.

Milý ujo Enco

No mal by si sa už konečne prísť na mňa pozrieť. Už vôbec nevyzerám ako to malé bábätko, ktoré si mama priniesla pred mesiacom z pôrodnice. Tých 1,2 kg, ktoré som pribrala za prvý mesiac urobilo svoje. Je zo mňa guľatučká bambuľka, s líčkami ako škrečok, ktorý si v nich skrýva zrno na olovrant. A o nôžkach ani nehovorím. Kopem, kopem, no zatiaľ len naprázdno. Naši dobre vedia, prečo mi nedajú bicykel. To by ma už asi nedobehli. Ale aj tak je to obrovská zábava, takýto telocvik. Najsrandovnejšie sú moje ručičky, ktoré si stále obzerám a mávam nimi pred očami v mojom 90 stupňovom rozsahu sledovania. Rozsah sem – rozsah tam – hlavne, že sa pozerám. Aj keď pozerám, tak trochu škuľavo. Aspoň to tak vyzerá, lebo nemám ešte dostatočne vyvinuté očné svalstvo. Dávam mu na to ešte čas do 3. -4. mesiaca. (Ha, to pozeráš, aké mám informácie).

Zábavné je tiež robiť mame problémy pri obliekaní. Tie časy, keď som si len tak ležala, že “muchy zjedzte si ma” sú už ta-tam. Túto ručičku do tohoto rukávu? Ha. Ja mám na to iný názor. A keď ma chceš obliecť, musíš ma prebiť, milá mama! Žiadne iné presviedčanie tu neplatí.

Usmievať sa. Úžasná vec. Vieš, ako sú z môjho úsmevu všetci okolo namäkko? Že ma to nenapadlo skôr, ako teraz, keď už som starý šesťtýždňový človek. Keď počujem staré známe hlasy mojej mamy, tatu, alebo babky, usmievam sa s plnou kapacitou, čo to dá – skoro od ucha po ucho. No a oni robia potom to isté a strašne sa tešia. Už to mám! Tak toto je tá komunikácia!

Už viem aj čo je to oslava. Moju prvú oslavu sme absolvovali pod heslom “Krst”. Bol to taký príjemný deň. V kostolíku mi rozšírili moje krstné meno ešte o jedno – “Pavlína Terezka”, kopec cudzích ľudí, ktorých nazvali našou rodinou si ma obzeralo, pojedalo u nás koláčiky a podonášalo mi všelijaké rárohy (no povedzte, načo mi teraz bude zlatá retiazka, keď nemáme doma žiadneho hava). Bol to taký príjemný, melancholický deň, ktorý som neobvykle, takmer celý prespala. Keďže návštevníkom som neumožnila vypočuť si ani jeden zo širokého repertoáru mojich plačov, nikto mame neveril, že môže byť so mňa niekedy aj unavená. Dobre som to zahrala, že?

Vedel si o tom, že v hlave je krv, v ktorej plávajú odpovede na rôzne otázky? Našu pani doktorku zaujímalo (babu jednu zvedavú), či už klesla hladina bilirubínu po mojej novorodeneckej žltačke a tak sa na to musela spýtať krvi z mojej hlavy. Dobrý horor, že?! Mamu aj tatu vyhodila z ordinácie, aby vraj neodpadli. No a ja som neodpadla iba preto, že som už aj tak ležala. Nechci vedieť podrobnosti (aby si neodpadol). Odpoveď plávajúca v tej hlavovej krvi bola našťastie dobrá. Čím ma ešte tí doktori otravujú, je Aktiferin, ktorý musím každý deň konzumovať kvôli chudokrvnosti. Kedy už budem konečne tučnokrvná, aby mi s tým “skvapalneným železom” dali konečne pokoj! V mojom pokojnom žalúdočnom živote mi teda narobilo dobrú neplechu. Dosť z tých kvapiek grckám no a samozrejme vyplakávam, kvôli nespokojnému brušku.

Máš ešte záujem o referencie z mojej zdravotnej karty? Tak ešte tu boli také červené zapálené vyrážky na mojich líčkach. Dostali sme na to Holtov krém a na druhý deň bolo po probléme. Ak mi na každý problém v mojom nastávajúcom živote naordinujú takýto šikovný krém, nebojím sa budúcnosti.

Aby sa mojej mame z toho každodenného kolotoča nezakrútila hlava, vymyslela si, že pôjde iba s tatom niekam – len tak vypadnúť do mesta. Babka dostala pokyny k môjmu udržaniu pri živote, pred odchodom som sa ešte dobre napapala, buchli dvere a pápá do sveta. Pomyslela som si: No neviem síce, čo ťa milá moja mama, na tomto pestrom živote, plnom kakania, prebaľovania, papania, a trepania kočíku do výťahu a z výťahu tak unavuje. Veď je toho pestrého programu celkom dosť, nie?

Nuž, ale nech je po tvojom. Oddýchni si odo mňa. Ja to tu s tou babkou nejako vydržím. No ale vieš, čo tá mama celý čas 2,5 hodinovej dovolenky vystrájala? Sedeli niekde v peknej kafetérii, pila bezkofeinovú kávu s kopcom šľahačky za 49,- Sk a ona každých 10 minút pílila tatovi uši, aby zavolal domov, že čo sa tam deje, a či neplačem a či som v poriadku.... No a tak to aj vyzeralo. Babka každú chvíľu zdvíhala telefón a referovala, že vzduch je relatívne čistý a vlastne všetko je v poriadku. Tak toľko o dovolenke mojej ustaranej mamy. Asi jej z hlavy stále ešte nevypršali tie “úzkostlivé hormóny”. Budem jej s tým musieť pomôcť.

Ideme sa kúpať a to mám veľmi rada, preto končím. Zasa o mesiac

Späť

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: Pavlinka

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###