pondelok 30.01.2023 | meniny má Ema  
Kategória: Denníček bábetka

Dve čiarky

mamaeva 01.10.2009

Zmenili mi život. Totálne a od základu. Keď som ich zbadala, roztriasli sa mi ruky, srdce rýchlo búšilo a uvedomila som si, že pod srdcom nosím dieťatko. Naše dieťatko! Bol to neskutočne krásny pocit, neopísateľný! Dve čiarky, ktoré mi definitívne potvrdili, že budem mamou.

A od tohto momentu sa zmenilo všetko. Svet okolo mňa sa mi zdal krajší. Ľahšie sa mi dýchalo, citlivejšie som vnímala ľudí okolo seba. Moje sebavedomie akosi viac narástlo. Mala som pocit, že všetko na svete zvládnem a nijaká prekážka ma nezastaví. Cítila som, že ten malý človiečik v mojom brušku mi dáva veľkú silu.

Zároveň som si ale bola vedomá toho, že ho musím ochraňovať a urobiť všetko, aby mu v „dočasnej kolíske“ bolo fajn a cítilo, že ho aj s ockom ľúbime. Dávala som na seba pozor, vystríhala sa rizík, menej v práci stresovala. Tešili sme sa s manželom na naše prvé spoločné Vianoce. O to viac, že sme v podstate už boli traja. Ale...

Nastali komplikácie a hospitalizácia deň pred Štedrým večerom. Neskutočný strach a hrôza ma opantali. Myslela som si, že o nášho drobca som prišla. Po vyšetrení a uistení lekárom, že je bábätko v poriadku, som začala bojovať o ten malý život ešte viac. Snažila som sa obavy a strach zavrieť kdesi hlboko na dno srdca, myslieť optimisticky a počúvať nariadenia lekára. Veď to stálo za ten úžasný zázrak, ktorý vo mne žil! Žil! Srdiečko mu krásne bilo. Bola to úľava na duši, keď som ten tlkot srdiečka počula. A ten pohľad na monitor.. úžasný! Drobček si pekne plával v mojom brušku.

Celý svoj dovtedajší život som podriadila drobcovi. Na odporúčanie lekárky som zostala v domácej liečbe, tehotenstvo viedli ako rizikové. Odpočívala som, hladkala si bruško a prihovárala sa malému bojovníkovi: „Vydrž, drobček! Tešíme sa na Teba a veľmi Ťa ľúbime!“

Prišlo ale ďalšie stresujúce obdobie, keď výsledky testov na vrodené vývojové chyby sa lekárke nepozdávali. Poslala nás na genetiku, ďalšie vyšetrenia. Veľmi sme sa báli! Opäť nastúpili obavy a strach. Čo ak naozaj niečo nie je v poriadku?! Čo budeme robiť?! Viem, že ten stres bábätku neprospel, ale nemohla som inak. Obavy boli veľké. Podržal ma ale manžel, ktorý bol neskutočný optimista. Ďakujem! Nakoniec boli výsledky v poriadku, vydýchli sme si. Ideme ďalej! Tešili sme sa, ale kdesi hlboko vo mne predsa len driemal strach.

Deň D bol pred 26 mesiacmi. Narodil sa zdravý a krásny chlapec plný života! Náš prvorodený syn! Stali sme sa rodičmi. Od tohto dňa sa stal „pánom“ nášho života synček. Všetko sa prispôsobilo jeho potrebám. Boli sme traja a už konečne naozajstná rodina! Otec, mama, syn – my!

Synček rastie do krásy a každým dňom je šikovnejší, vnímavejší. Je úžasné sledovať, ako rastie pred očami, ako napreduje, ako nám visí na ústach, ako čaká na pohladenie...

Častokrát sa zamyslím a pýtam sa sama seba: „Čím som si zaslúžila ten veľký zázrak? Som mu dobrou mamou?“ Snažím sa a budem sa snažiť ďalej.

Teraz sme v období, keď uvažujeme o ďalšom bábätku. Chceli by sme pre synčeka súrodenca. A tak sa znova teším na dve čiarky, ktoré mi oznámia, že opäť budem mamou. Držte palce!

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: mamaeva

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###