pondelok 05.12.2022 | meniny má Oto  
Kategória: O našich deťoch

Mať pre dieťa vlastnú Babysitterku neznamená byť zlou matkou.

BabyNanny agentura 27.05.2010

Opatrovanie a stráženie detí osobnou pestúnkou dnes už nie je žiaden luxus. Je to služba zodpovedajúca nastúpenému zrýchlenému životnému štýlu. Už dávno neplatí, že dobrým rodičom je iba ten, ktorý sa od dieťaťa nepohne 24 hodín.

Babysitter je termín, ktorý sa začal objavovať v 40tych rokoch minulého storočia. Výraz bol pravdepodobne odvodený od činnosti opatrovateľky, ktorá sedela v izbe so zvereným dieťatkom „sitting on“, kým  mali rodičia spoločenské povinnosti či boli inak zaneprázdnení. Mnohí predpokladajú, že slovo Babysitting bolo pôvodne odvodené  od vtáčeniec, ktoré sa liahnu po tom ako vtáčia mama sedí na vajíčkach.. Tento typ služby má v Spojených štátoch dlhoročnú tradíciu a odtiaľ sa trend začiatkom dvadsiateho storočia začal šíriť do Európy.

A v čom vlastne spočíva význam kvalitného Babysittingu pre dnešnú mladú rodinu?  Je to predovšetkým moderná služba, ktorá má za úlohu odbúrať  časový stres rodičov a pomôcť im čo najlepšie sa vysporiadať s rodičovskými povinnosťami.

Opatrovanie a stráženie detí osobnou pestúnkou dnes už nie je žiaden  luxus.  Je to služba zodpovedajúca nastúpenému zrýchlenému životnému štýlu. Už dávno neplatí, že dobrým rodičom je iba ten, ktorý sa od dieťaťa nepohne 24 hodín. Z matiek a gazdiniek sa stali úspešné, zarábajúce ženy, ktoré sa s vypätím síl snažia perfektne zvládať všetky svoje role. Každá mama chce v prvom rade čo najlepšie opatriť svoje milované dieťa a nie vždy sú ideálnou voľbou jasličky a škôlka. Vyťažené a zďaleka pochádzajúce babičky taktiež nemusia byť práve k dispozícii. Najmä novorodeniatka, dojčatá a batoľatá, nie sú ešte socializované a pripravené na cudzie prostredie a príliš veľa vzruchov. Najkomfortnejšie sa samozrejme deti cítia v domácom prostredí, ktoré poznajú a nie sú natoľko vystavené stresu z odlúčenia. Tu nastupuje profesionálna, školená opatrovateľka, ktorá sa o dieťatko postará ako o svoje vlastné, s veľkou chuťou a nasadením a všetok čas venuje opatere malého klienta.

Pomerne často sa však ešte stretávame s názorom, že využiť službu opatrovateľskej agentúry je finančne príliš náročné. Cena za Nanny sa na prvý pohľad môže zdať privysoká, a preto je potrebné sa nad ňou zamyslieť.  Mladá žena,  ktorá sa rozhodne na plný úväzok opatrovať detičky, nie je nikde inde zamestnaná a Babysitting je jej jediná obživa. Agentúra sa snaží v prvom rade zabezpečiť vysokú kvalitatívnu úroveň svojich opatroveteliek. Sú to vzdelané ženy, ktoré majú nie len požadované osobnostné črty (empatia, trpezlivosť, pokoj), ale aj kvalifikačné predpoklady (kurzy, prax). To všetko sa premieta do kvality a samozrejme aj ceny opatrovania. Dnes už nie je žiadnou zriedkavosťou, ak si rodina platí služby domácej pani, ktorá príde raz do týždňa upratať a pomôcť v domácnosti. Takáto výpomoc vychádza cenovo v priemere na 30EUR za deň (6 hodín). My  by sme ale nemali porovnávať celodennú opateru o dieťa s ostatnými domácimi prácami a podhodnocovať ju. Babysitterka má oveľa väčšiu zodpovednosť, keďže  sa nestará o neživé predmety, ale o zverené dieťatko. Ide predsa o najväčší rodinný poklad- o milovaného potomka.

Určite nám dáte za pravdu, že nízka cena nikomu neprospieva- ani pestúnke, ani dieťatku. Naopak má negatívny vplyv na kvalitu služby. A my chceme, aby bolo o deti výborne postarané.

BabyNanny, opatrovateľská agentúra

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
Milan1 napísané 31.05.2010 09:43

"Už dávno neplatí, že dobrým rodičom je iba ten, ktorý sa od dieťaťa nepohne 24 hodín."

. A platilo to niekedy ?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: BabyNanny agentura

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###