utorok 20.04.2021 | meniny má Marcel  
Kategória: Z mosta do prosta

Nemocničné blues

Timea.Keresztenyiova 16.08.2012

Vždy keď prídem do nemocnice, stane sa to. Ešte len prejdem cez vchodové dvere a žalúdok sa mi prevráti, vlasy postavia dupkom a začne sa na mňa lepiť paranoja. Vraví sa, že človek neodíde bez toho, aby mu niečo nenašli; svätá pravda. Bol by v tom čert, aby človek nevyviazol z ľubovoľného vyšetrenia s nejakou jóbovkou a receptíčkom. Ja mám dokonca tak silno vyvinutý rešpekt pred nemocnicami, že keď aj prídem náhodou raz za uhorský rok s diagnózou, moje telo, vyštengrované hrôzou, sa dá do pozoru a zrazu nemám žiadne príznaky. Bolesť zázračne ustúpi, horúčka klesne, tlak sa zastabilizuje, len čím skôr uniknúť.

Preto berte tohtotýždňovú Wécko hliadku ako obetavý investigatívny čin od všetkých zúčastnených. Vybrali sme si nemocnice ako miesta s konštantne vysokou koncentráciou detí, kde, ak nemáme bratranca, muža, svokru, milenca vo funkcii, alebo niekoľko sto eurový paušál, strávime v čakárňach pár hodín.

Hneď ako prvé sme navštívili Kramáre: tunajšia Detská fakultná nemocnica je veľký kolos, a poznajúc pomery v zdravotníctve, vyzbrojili sme sa hodne zvýšenou latkou tolerancie. Aj pri tomto nastavení treba skonštatovať, že tunajšie záchody sú hrozné, detské wécka neexistujú, ale zato prebaľovacie pulty sme našli doslova na každom rohu. V poliklinike na Antolskej ulici  to bola hádam ešte o stupeň väčšia bieda, jedno chúďatko prebaľovací pult pri detských ambulanciách a wécka tajomne situované v labyrinte, bez papiera, bez mydla, a v danej chvíli dokonca bez funkčnej žiarovky. Ružinovská poliklinika má svoje vrcholy a pády, natočili sme aj hardcore plechové záchody z roku pána, ale aj wécka, ktoré so zaťatými zubami podpíšeme že, OK. Pri pediatrických ambulanciách sme našli niekoľko prebaľovacích pultov a prekvapenie - slušné zamknuté detské wécko, od ktorého vydáva kľúčik lekár alebo lekárka. (Inak na ružinovskej pohotovosti pre zmenu wécka nie sú vôbec! To len ako postreh z jedného dramatického večera.)

Aby sme pekne zakontrovali, výjazd sme skončili v súkromnej nemocnici s poliklinikou Medissimo. Darmo. Je to ako to povestné nebe a tie dudy. Pekná čakáreň a skutočne čisté záchody, aj keď špeciálne detské wécka sme ani tu nevideli.

A ak ste vy videli niečo iné, lepšie, horšie, alebo len tak, pridajte sa k Wécko hliadka fanpage na facebooku. Tu sme varení pečení aj s fotkami a videami.

Apropo, hlavne, že sme zdraví.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: Timea.Keresztenyiova

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###