štvrtok 16.09.2021 | meniny má Ľudmila  
Kategória: Rozprávky

O krokodílovi, ktorý nemal zuby 2.časť

rozpravkar 31.07.2013

ahoj, ja som Har a hľadám svoje zuby, ak chceš, môžeš sledovať moje príbehy so mnou

Ozaj, ešte neviete ako sa volám. Máme takú tradíciu, že všetci krokodíli  v našom okolí majú v mene R. Už samo o sebe toto písmeno vyvoláva v druhých rešpekt. A každý vie, že má do činenia s niekým koho treba rešpektovať.  Ja som Har. Píšem sa len s jedným r, lebo my krokodíli v škole nemáme predmety ako písanie alebo čítanie, ale skôr sa učíme ako uloviť chutný obed. Ako si postaviť super barák pod vodou. Alebo ako zbaliť kamošku od susedov, aby ste mali pri love spoločnosť.

Vybral som sa teda na cestu za svojimi zubami a aj keď som dnes  žiadne zuby nestretol,  aj tak som mal skvelý deň. Zistil som, že ani iné zvieracie druhy nie sú vždy dokonalé.

Ako si tak plávam dolu riekou a kukám, či neuvidím nejaký zub, zrazu ma zaujalo stádo slonov, ktoré sa prišlo k vode osviežiť. Najprv som si myslel, že je medzi nimi aj jeden hroch, lebo sa tak trochu naňho podobal, lenže mal tie slonie uši. Takže som na začiatku nevedel či je to hroch so sloními ušami alebo slon s hrošou hlavou. Každopádne sa zrazu z tej hlavy spustil taký farebný chobot a ten hrochoslon sa začal s tým farebným chobotom ovlažovať presne tak ako aj tie ostatné normálne slony. Bolo to také zaujímavé, že som sa na nich díval s otvorenou papuľou a vyvalenými očami.

A tie slony, ktoré by normálne vyšli z vody, keď v nej pláva krokodíl s menom, v ktorom je R si ma všimli a začali sa strašne smiať. A ak ste ešte nepočuli ako sa slony smejú, nič si z toho nerobte, ja som to tiež videl prvý krát. Sadli si na zadok, že tie ich malé chvostíky vôbec nebolo vidieť, uši im viali ako keď pustíte šarkana k oblohe a on si tam slobodne plachtí a vydávali zo svojich chobotov vysoké iiiiiiiiiiiiiiiii. Keď to urobí jeden dá sa to vydržať. Ale keď sa takto rehotalo celé stádo, myslel som, že sa od hanby prepadnem a rýchlo som tie ústa zase zavrel.

V tom okamihu sa prestali smiať a veselo na mňa mávali, lebo už vedeli, že pre nich nie som vôbec nebezpečný. A tak som si vlastne našiel svojich prvých kamošov, ktorí nie sú síce hrozní krokodíli, ale je s nimi kopec zábavy.

Ali, tak sa volal ten hrocho-slon, sa narodil bez chobotu. A v podstate bol na tom ako ja. Pretože správny slon má svoj chobot na všetko dôležité. Naberá si doň vodu, aby sa mohol osprchovať, pije z neho ako cez obrovskú slamku, naberá si s ním trávičku a ako s príborom s ňou potom zamieri šup do pusy, odháňa s ňou ako s mucholapkou muchy a samozrejme sa s ním aj trochu cicme, keď nájde tú správnu samicu. A Ali ten chobot z nejakého záhadného dôvodu nemal. Možno z rovnakého ako ja zuby. A možno by sa ku mne pri hľadaní svojho chobotu  pridal, aby sme mohli pátrať spolu, keby už svoju cestu nepodnikol pred niekoľkými rokmi. A výsledkom bol jeho úžasný farebný chobot. Porozprávam vám o tom, ako mi o tom porozprával Ali, a potom budem pokračovať v mojej ceste za zubami, lebo keď to zvládol Ali, zvládnem to aj ja.

Inak dnes som mal na obed rybu, na ktorú, keď sa Ali postavil, zostala z nej len rybacia fašírka, chutila výborne. A tu je jeho príbeh.

 

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: rozpravkar

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###