ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 16.02.2019 | meniny má Ida  
Kategória: Prvá láska

Peťo

prvalaska 20.02.2013

Peťo bol moja prvá láska. Prvé rande, prvá pusa, prvé milovanie... Prežili sme spolu krásne chvíle. Vystačili sme si sami.

Peťo bol moja prvá láska. Prvé rande, prvá pusa, prvé milovanie... Boli sme spolužiakmi na strednej škole. Dokopy nás dal spolužiak v poslednom ročníku, keď celá naša trieda bola oslavovať postužkovú slávnosť na chate v Tatrách.

Prežili sme spolu krásne chvíle. Vystačili sme si sami. Nepotrebovali sme ostatných spolužiakov, ani kamarátov. Väčšinu času sme trávili sami vo dvojici. Chodili sme na dlhé prechádzky, na potulky prírodou, spolu sme brigádovali v kempe.

9 mesiacoch nastalo rozlúčenie. Oboch nás prijali na vysokú školu. Každý sme išli do školy na iný koniec republiky. Stretávať sme sa mohli iba cez víkendy, keď sme sa vracali domov. Najprv to bolo každý týždeň, postupom času každý druhý. Obaja sme cítili, že sa začíname jeden druhému odcudzovať. Preto ma ani veľmi neprekvapilo, keď mi po roku chodenia môj Peťko oznámil, že je zamilovaný do jednej svojej spolužiačky.

Prežila som tri najťažšie dni vo svojom živote. Po rozchode som sa už s Peťom nestretla. Každý si žil svojim životom. Ja som si na výške našla nového chlapca, s ktorým som prežila celé štúdium. Žiaľ, so skončením štúdia, skončila aj táto moja láska.

O Peťovi som mala iba sporadické informácie. Dozvedela som sa, že ešte počas štúdia sa oženil s dievčaťom, kvôli ktorému ma nechal a že majú spolu dve deti. Prešlo ďalších pár rokov a ja som sa vydala. Bol to sobáš z rozumu, nie z lásky. Poriadne som ani nevedela, prečo vlastne s manželom žijem. Rozdeľovala nás hlavne jedna vec. Dlho sme nemohli mať deti. Pokúšali sme sa o dieťa už niekoľko rokov, navštívili sme rôznych odborníkov, postúpili rôzne liečby a pod. Stále nás však šťastie v podobe malého človiečika nechcelo postretnúť.

Čas plynul ďalej a ja som jedného dňa našla doma pozvánku na stretnutie zo strednej školy po 20 rokoch. Môj šiesty zmysel mi hneď hovoril, že tam určite stretnem aj Peťa. Aj tak bolo. Videli sme sa prvýkrát od nášho rozchodu. Zvítali sme sa úplne normálne. Podobne ako s ostatnými bývalými spolužiakmi. Na stretnutí sa spolužiaci navzájom rozprávali, spomínali na školský život, ukazovali fotky deti, rodiny... Ja som sa bavila s každým okrem Peťa. Peťo sa bavil s každým okrem mňa. Zakopli sme o seba asi až po štyroch hodinách. Porozprávali sme si, kto čo robil posledných 20 rokov, ako teraz žijeme, kde robíme, aké mame rodiny. A pospomínali sme si aj na našu prvú lásku.

Neskôr mi Peťo navrhol prechádzku na čerstvom vzduchu, keďže stretnutie sa dialo v bare, kde začala diskotéka a kvôli silno znejúcej hudbe sme sa nemohli poriadne počuť. Súhlasila som, pretože som bola rada, že s ním môžem byť aspoň chvíľu sama, bez toho, aby nás naši ex-spolužiaci pozorovali. Naša prechádzka napokon skončila na parkovisku v jeho aute. "Výsledok" tejto prechádzky má teraz pomaly štyri mesiace a vola sa Peťka. Manžel, ani nikto z rodiny, priateľov a známych samozrejme netuší, že dievčatko nemám so svojím manželom.

Keď som zistila, že som tehotná, manžel sa potešil, že sa konečne nad nami nebesá, aj príroda zľutovali a dopriali nám dieťa. Súhlasil aj s menom, ktoré som dcérke vybrala. Doteraz vôbec netuší, že som sa na stretnutí videla s mojou prvou láskou Peťom, že "naša" dcérka je určite jeho a že meno som jej vybrala pravé po Peťovi. Malá Peťka má oči a úsmev po otcovi. Zakaždým, keď sa mňa pozrie a usmeje, vidím svoju prvú lásku a som najšťastnejšia mama a žena na svete.

Mária Š.

Toto je súťažný príspevok do súťaže s Biodermou: PRVÁ LÁSKA.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: prvalaska

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac