ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
pondelok 25.03.2019 | meniny má Marián  
Kategória: Z mosta do prosta

Programovanie pre pragmatickú matku (1)

Eva/ redakcia 08.04.2018

Jar. Je to tu. Čas podniknúť niečo velkolepé so svojim životom. Tento rok som sa rozjašila. Prihlásila som sa na IT kurz pre ženy. Niekto tu má ambíciu naučiť ženy - amatérky - programovať? Cha!

 

Jar  je plná akcelerácií. Stromy letia do leta nakresliť si nový letokruh, drahá štátna správa láskavo núti občana, aby s ňou komnunikoval cez nefunkčné eSlovensko.sk,  obsah elektornických žiackych knižkiek našich detí naberá na rozmanitosti ...

Je tu čas vykašlať sa na všetko ostatné a podniknúť niečo velkolepé - len tak. Pre saba samú.

Mám za sebou už niekoľko jarných "mentálnych apgrejdov". Kadejaké jazykové kurzy, kurzy prvej pomoci, opatrovateľstvo, sociálna práca, kurz kreatívneho písania, keramiky a iné roztopašnosti. Každú jar  si moje deti a muž ťukajú tajne na čelo, ale predo mnou zhovievavo deklarujú:

"že jasné mamí,  veď choď ". 

Tento rok som sa ale rozjašila do nepríčetna. Prihlásila som sa na kurz o programovaní a vecí okolo. Mini IT MBA pre ženy. Niekto tu má ambíciu naučiť ženy - amatérky - programovať? Cha! Tak som tu. Aby ste nemuseli testovať na zvieratách, otestujte to na mne. 

Môj nový školký rozvor vyzerá úžanse, a súčasne desivo. Ale pri prvom zadaní, ktoré prišlo predbežne emailom - v zmysle " prosím inštalujte si"..., som si vydýchla. 

Nejaký link a text "dva krát poťukať". Skvelé. Toto je programátorský jazyk ktorému rozumiem. Ze "Poťukať." Bude to brnkačka. 

PRVA LEKCIA

Nevedela som, či mám plakať už rovno tam, alebo až doma, pred vlastným ideťmi. Jasné že tá pôvodná inštrukcia o inštalácii s úvodom " dva krát poťukať" mala ešte ďalších 24 strán, ktoré som si nevšomla.  A tak sme inštlovali rôzne programy a prostredia v ktorých budeme pracovať.  Niektore nemajú ani len IKONKU! Chápete? Ako mám spustiť program, ktorý nemá ikonku, a je len niekde tajne vnorený v tom počítači.

Myslela som si, že keď mám rada životné prostredie, tak mi bude blízke aj to vývojárske. Celé zle. Toto je konec, ako hovorí Rytmus Dare. A viete, čo je najväčšia hamba? Že tá šikovná Lucia, čo sedí  vedľa mňa , tomu s prehladom rozumie. Je to marketérka z  Modrého koníka. Dobre počujete. Mo-drého-ko-ní-ka.  Väčšia profesná porážka už nemôže existovať. 

Späť

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

O autorovi

Užívateľ: Eva/ redakcia

Meno a priezvisko:
ICQ: 396551128
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac