sobota 20.04.2019 | meniny má Marcel  
Kategória: Návod na život

Rozviesť sa je ťažšie než sa zosobášiť

Beruska Beruskova 03.08.2008

Divide et impera – rozdeľuj a panuj! Niektorí nešťastní ľudia sa nedokážu vyrovnať s vlastnou tragédiou a tak si svoju ujmu kompenzujú na iných. Manželova matka sa nedokázala vyrovnať s rozpadom svojho manželstva a keď už stratila vplyv nad svojím bývalým naželom, upla sa na syna.

 Do svadby sme sa príliš nehrnuli aj napriek tomu, že sme v spoločnej domácnosti žili už niekoľko rokov. Až keď sa náš prvý človiečik začal v brušku pohybovať, predsa sme si povedali vzájomné áno a stali sme sa manželmi. Náš vzťah nebol ničím odlišný od bežných manželstiev. Bolo aj pekne, bolo aj ťažko. Ako sa strieda deň s nocou, pekné počasie s nečasom a nič nie je večné, tak nejako sme fungovali aj my takmer 13 rokov. Narodili sa nám 2 zdravé deti, nasťahovali sme sa do takmer vlastného 3-izbového bytu, skromne sme si ho zariadili, kúpili sme auto, založili sme firmu a mohli sme žiť do smrti ako v rozprávke, keby…

Divide et impera – rozdeľuj a panuj! Niektorí nešťastní ľudia sa nedokážu vyrovnať s vlastnou tragédiou a tak si svoju ujmu kompenzujú na iných. Manželova matka sa nedokázala vyrovnať s rozpadom svojho manželstva a keď už stratila vplyv nad svojím bývalým naželom, upla sa na syna. Najprv sme ju spoločne ľutovali, neskôr sme sa snažili ju rozptýliť rôznymi činnosťami a ani sme si nevšimli, ako sa nám nenápadne, no natrvalo usadila v manželstve. Ja som to pochopila príliš neskoro, muž to nepochopil dodnes. Moja ľútosť nad jej životom skončila v okamihu, keď som zostala doma s deťmi, zatiaľ čo ona šla na ples so svojím synom a chválila sa, ako ju ľudia podozrievajú, že má mladšieho milenca.

Svokra, s ktorou som dovtedy mala takmer dôverný vzťah, sa mi zrazu stala úhlavným nepriateľom. Zbytočne som manželovi vysvetľovala, že sa mi niečo nepáči, že mám iné predstavy. On svoju mamu videl inak a možno aj z obavy, aby ju ešte viac nezranil, naďalej ju počúval, utešoval a doprevádzal. Najprv som sa nechala vypoklonkovať z našej firmy, kde ma neúspešne chvíľu zastupovala, potom som sa nechala obrať o rodinné víkendy s deťmi a nakoniec som sa prestala snažiť o mužovu pozornosť.

Jedného dňa sa mlčky zobral, ani veci si nezbalil a odišiel. Bez rozlúčky, bez komentára. Nereagoval na telefonáty, sms-ky, maily. O pár dní som si na pošte vybrala návrh na rozvod manželstva. Nebolo mi veselo. Ani tak nezáležalo na obsahu a formulácii ako na tom, že on so mnou už nechce žiť. Musela som vyhľadať pomoc psychologičky, ku ktorej sme niekoľkokrát zašli aj spoločne, aj osve ako manželia. Nemohla som uveriť, že ma opúšťa jediná láska, ktorú som v živote cítila k mužovi. Hrozne som sa bála, ako budem ďalej fungovať sama (deti nerátam ako náhradu partnera), nemilovaná a s vedomím, že som niečo zbabrala a odpudila tak muža od seba. Z ťažko našetrených úspor som zaplatila právnu pomoc a začala som si zvykať na život samostatnej ženy. V kútiku duše som stále dúfala, že sa jedného dňa vráti a budeme zasa spolu, no predvolanie na súd ma vyviedlo z nezmyselného snívania.

Podľa očakávania nás nerozviedli hneď na prvý raz. O necelé 2 týždne sme sa na súde stretli opäť. Až keď sa osoba v službách justície na 100 % uistila, že obnovenie nášho manželského spolužitia nie je z dôvodu rozdielnosti pováh možné, vyhlásila v mene Slovenskej republiky naše manželstvo za zrušené. Aj naostatok som muža dokázala sklamať. Nerobila som žiadne scény, s návrhom som s menšími výhradami súhlasila v plnom rozsahu, nekričala som, nerevala som, nekopala som, ani som neomdlela . Napriek totálne vybrakovanej duši som zo siene vyšla so vztýčenou hlavou a úsmevom na perách. Nechala som ho, nech si dokonale vychutná toto Pyrrhovo víťazstvo. Za 2 mesiace bez neho som totiž zistila, že sloboda síce obnáša obrovskú zodpovednosť, no zároveň poskytuje nesmiernu úľavu a uvoľnenosť. Aj keď mi je stále ľúto za ním, za tým pekným, čo sme spolu mohli v budúcnosti zažiť, môžem pravdivo povedať, že už dlho som sa nemala tak dobre, ako sa mám teraz, keď sa na mne nevŕši muž so všetkými zlými vlastnosťami, ktoré po uzavretí manželstva v plnej paráde predo mnou ukazoval.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
Lucia napísané 09.09.2008 14:26

Gratulujem.

K uspesnemu rozvedeniu manzelstva.

Confused

ja som sama, s dietatom a je mi skvele.... Big Grins zwinker vazne... mozeme si robit co chceme, kedy chceme a ako chceme.... dieta sice partnera naozaj nenahradi, ale ked nestoji za to, aby bol s nami alebo s vami, je lepsie byt bez neho...

drzim palce, nech si cim skor v poriadku psychicky a potom uz bude dobre... a na ex spominaj len na to dobre, co ste prezili, naco si zbytocne robit stresy a nervy...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: Beruska Beruskova

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac