ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 16.10.2018 | meniny má Vladimíra  
Kategória: Prvá láska

Spolužiak Maťko

prvalaska 20.02.2013

Pri Vašej otázke "Prvá láska navždy trvá?" som sa veru pousmiala a veľa spomienok na moju prvú lásku sa mi v pamäti vynorilo :)

Najskôr by som Vás rada pozdravila. Takže pekný večer prajem :)

Pri Vašej otázke "Prvá láska navždy trvá?" som sa veru pousmiala a veľa spomienok na moju prvú lásku sa mi v pamäti vynorilo :). Moja prvá láska bola detská láska, ale zato trvala asi 4 roky :).

Boli sme na prvom stupni základnej školy a bol to môj sused - spolužiak Maťko :). Trávili sme spolu neskutočne veľa času. V triede sme spolu síce nesedávali, lebo už tak sa nám kamaráti dosť posmievali, že sme "frajeri" :).

V tom období sme spolu každé ráno chodievali do školy a poobede zase zo školy. Vždy ma pekne pred domom čakal a až k domu vystrojil.

Maťko bol veľmi milý a múdry chlapec a dokonca aj veľmi chápavý. Veľmi rada spomínam na to ako sme spolu hrali futbal, lozili po stromoch, chodili do skrýše pri Váh a na druhej strane sme sa venovali aj dievčenským hrám.

Maťko mi veľmi rád pomáhal s vyrábaním oblečenia pre moju obľúbenú bábiku :). Tiež sme spolu prešli neskutočné kilometre našich prechádzok po blízkej prírode, kde sme často "riešili veľmi dôležité veci" ako napríklad kde zohnať nové látky na šaty pre bábiku, kde zohnať lano na húpačku, kedy dozrejú čerešne na družstevom sade a ako sa tam nenápadne dostaneme, kedy pôjdeme na trnky či jablká :).

Bol to skutočne krásny čas a na moju lásku Maťka veru nikdy nezabudnem. Hej, hej veru boli tam aj hry na manželov a to sme sa potajomky plížili záhradami (dlhým humnom) a držali sa za ruky - plánovali budúcnosť, rozprávali kto si to ako predstavuje :))).

Niekedy mi je smutno, keď vidím, že dnešné deti takéto detstvo spojené s veľkým priateľstvom v čare krásnej voňavej prírody už veľmi nezažívajú. Možno niekde v malých dedinkách .... Neviem.

Hm, a čo je teraz s Maťkom? Kedy sme sa naposledi videli? Asi v štvrtom ročníku základnej školy, keď sme sa s rodičmi odsťahovali do mesta :(.

Bolo to ťažké lúčenie, bolo to kopu sľubov ..... čas bežal .... viac sme sa nestretli :(, no krásne spomienky na prvú hoci detskú lásku zostali hlboko vo mne a som za ne veľmi rada :).

Prajem každému, aby mohol prežiť výnimočnú prvú lásku :).

Krásne časy prajem :)

Ľuba R.

Toto je súťažný príspevok do súťaže s Biodermou: PRVÁ LÁSKA.

 

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: prvalaska

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac