piatok 02.06.2023 | meniny má Xénia, Oxana  
Kategória: Návod na život

Tipy (nielen) na Vianočné upratovanie

upratovacka 12.12.2008

Už sa to blíži, na Vianoce musí byť čisto. Toto je niekoľko zaručených tipov ako Vianočné upratovanie neprehnať. :)

Príprava:

 

 1. Oznámte manželovi včas, že budete upratovať... musí sa na to psychicky pripraviť.
 2. Nakúpte nevhodné prostriedky, vhodné sú drahé.
 3. V deň upratovania vyžeňte manžela z bytu.

 

Samotné upratovanie:

 

 1. Povedzte deťom, že ste stratila kontaktnú šošovku a dostanú sladkú odmenu, ak ju nájdu. Deti lezením koberec vyčistia a vy ten hlučný vysávač nemusíte vyťahovať.
 2. Nechajte deti umývať riad s tým, že si môžu robiť mikulášske briadky z peny a bublín. Ak na penu neskočia, skúste znovu sladkú odmenu.
 3. Parkety budú umyté raz-dva, ak deťom dovolíte striekať po sebe vodu. Samozrejme s tým, že keď skončia, budú to musieť vytrieť.
 4. Okná neumývajte! Vrstva špiny na oknách vytvára ochranný povlak pred škodlivým slnečným žiarením, po niekoľkých mesiacoch môžete dosiahnuť kľudne aj 30-ku faktor opaľovacích krémov.
 5. Pavučina na lampe jemne tlmí svetlo, čo vytvára romantickú atmosféru. Ak by manžel poznamenal, že žiarovky by potrebovali pretrieť, vysvetlite mu, že sa zase ukázal jeho necit pre romantiku. Druhou možnosťou je pasovať pavučinu za vianočnú dekoráciu. :)
 6. Chlpy vašich miláčikov nazbierané pri prahoch dverí môžu slúžiť ako ochrana pred zimou zvonka. Veď predsa nechcete, aby bola celá rodina chorá.
 7. Fľaky na stenách sa nedajú len tak odstrániť, preto radšej každému vysvetlite, že je to grafity vašej dcérky. Ak by ste ich omyli, ranili by ste jej city.
 8. Vytiahnuť prachovku je to najhoršie, čo môžete s prachom urobiť. Zbytočne prach rozvírite a celá rodina ho bude dýchať. Radšej nech si leží tam, kde je.
 9. Podľa najnovších prieskumov je sterilné prostredie škodlivé, pretože netrénuje telo dieťaťa na prítomnosť rôznych baktérií. Vy svoje deti chcete mať zdravé a teda hygienou sa v domácnosti príliš nezaoberajte.

 

Výhovorky:

 

 1. Zamiešajte štvrť pohárika čistiaceho prostriedku zvolenej vône so štyrmi pohárikmi vody do rozprašovača. Vystreknite niekoľkokrát tu a tam, aby to bolo všade cítiť. Tvárte sa unavene, sadnite si na gauč a poznamenajte: „Upratujem a upratujem, a stále som nepokročila.“
 2. Zapnite trúbu, na pekáč hoďte lyžičku škorice a pri príchode manžela ju vypnite. Vysvetlite mu, že ste celý deň piekla a na upratovanie nezostal čas. Keď sa manžel spýta, kde sú koláče, povedzte, že sa pripiekli a už ste ich vyhodila. Ak k tomu ešte pridáte smutný a trochu nahnevaný výraz, manžel Vás aj poľutuje.
 3. Choroba... jednoduché, ale účinné.
 4. Ak na dvere klope neočakávaná návšteva, všetko rýchlo nahádžte do spálne a zamknite ju.

 

Rada na záver:

 

 1. Ak upratovanie považujete za relax, objednajte sa u psychológa. :)

Máte podobné "zaručené tipy"? :)

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku
eva/ redakcia napísané 13.12.2008 08:31

Musim povedat ze naozaj originalny PR, a nemyslim to sarkasticky. Fakt pekne, u mna bodujete, t.j. tie neplatene linky nezmazeme zwinker

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: upratovacka

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
 • teaser blog dnes
 • teaser blog tyzden
 • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###