štvrtok 16.09.2021 | meniny má Ľudmila  
Kategória: Čakám bábätko

Vnímanie fyziky cez moje bruško.

22.10.2012

Dobre vieme, že naše bábätká čo máme v brušku pozorne počúvajú a taktiež vnímajú úplne všetko čo prežíva ich mamička... a preto viem, že naša Bianka už má základy fyziky zvládnuté!

Keď som zistila, že mi do života pribudne ešte jeden človiečik a budem mamičkou, čakal ma približne mesiac do odovzdania mojej doktorandskej práce. Vtedy som sa veľmi preľakla, lebo keď som si predstavila koľkú energiu budem musieť vložiť do tej najdôležitejšej časti mojej práce a úspešne ju dokončiť a to všetko s  bábätkom v brušku! A k tomu tie príbehy tehotných žien o častých problémoch na začiatku tehotenstva. No uznám, že namáhavé to bolo, ale nie až tak ako som si to predstavovala....

Moje najväčšie šťastie bolo to, že mi ani raz za moje tehotenstvo nebolo zle, takže som nemusela riešiť tráviace a iné problémy spojené s toaletou. Mohla som sa teda plne venovať mojej fyzikálnej téme. Neviem, či Bianka (vtedy ešte fazuľka) pochopila moje vysvetľovanie, že toto spolu musíme zvládnuť. (Ak by to naozaj chápala ako si to ja fakt myslím, tak keď sa narodí, tak inteligenciu bude môcť rozdávať). Ale jednoducho som sa plne sústredila na dopísanie mojej práce a zároveň som s radosťou počítala ubiehajúce týždne môjho tehotenstva. Bianka ma nezaťažovala a pekne sa vyvíjala a robila mi každú poradňu veľkú radosť! A k tomu všetkému vnímala....

....vnímala to, ako si jej mamička stále vravela, že hlavne všetko musí dokončiť a to bez zbytočných stresov, vnímala tiež to ako sa jej mamička ponáhľala domov a radšej dopisovala prácu doma, kde boli len samé dve a mali pokoj. Isto pozorne počúvala keď jej mamička musela  chodiť svoje výtvory konzultovať a viedla diskusie ohľadom fyzikálnych tém. To všetko vnímala a zaznamenávala si to na svoj disk už v brušku! Najviac sa tešila spolu s maminkou keď bola práca úspešne dokončená, zviazaná a odovzdaná. Vtedy si spolu dopriali nealko pivko a Bianka cítila, že maminka je plná radosti, že bude mať vyše mesiaca kľud.

Lenže úplne tak to nebolo! Kľud od fyziky a s tým spojenou difúziou síce bol, ale nastúpili prípravy na sťahovanie. Keďže ľudia na svete sú rôzni a nemôžeme očakávať, že budú vždy len úprimní a dobrí, museli sme sa náhle po dvoch mesiacoch odsťahovať z nového prenájmu. Mali sme presne 3 týždne do vysťahovania bytu. K môjmu veľkému prekvapeniu som mala pocit, že to neprežívam nijak výrazne, ale to bol možno len a len môj vsugerovaný pocit. Moje podvedomie však stále na to myslelo ako to zvládneme sa presťahovať, keď mi stanovili termín obhajoby na 4 dni pred odovzdaním bytu. A to všetko už na začiatku môjho šiesteho mesiaca tehotenstva. Ako sa budem pripravovať a ešte sťahovať? Našťastie sa o väčšinu vecí postaral môj priateľ a dopadlo to všetko v poriadku. Ale tieto všetky vnemy dejúce sa okolo mňa Bianka starostlivo vnímala, robila si záznamy a už v brušku zisťovala, že tento svet nie je taký stereotypný a úplne ľahký. Ale stále som jej hovorila, že my dve si ho proste spolu ľahkým urobíme a zvládneme všetko čo nám príde do cesty! A tak aj bolo... spolu sme zvládli aj obhajoby a dosiahla som aj s bábätkom v brušku ďalší titul. Zvládli sme sa aj presťahovať a zvládli sme ešte aj napísať jeden odborný článok, aby šéf bol spokojný a vykázala som v robote nejakú činnosť kým odídem na materskú.  A veru dobre, že sme všetko takto všetko spolu zvládli, lebo potom niekto nad nami chcel, aby sme zvoľnili tempo a ostali doma ležkať a oddychovať. Asi tiež videl, že už to bolo dosť aj na nás.

Ale vďaka týmto prekážkam som zistila, že spolu s mojim dievčatkom v brušku zvládneme všetko, a to teraz a aj potom! A doteraz sa smejeme, že keď bude Bianka na svete, tak už od narodenia bude vedieť riešiť difúzne rovnice ľavou zadnou, lebo si starostlivo zaznamenávala každú novú informáciu.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.9 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac

###E_COOKIES###