ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 16.10.2018 | meniny má Vladimíra  
Kategória: Z mosta do prosta

Výjazd pod Zobor.

Timea.Keresztenyiova 20.07.2012

Mesto mladých! Že či!! A ešte aj Matka slovenských miest volajú Nitru. Je pekná, to je fakt, aj mladá, aj zelená, patrí k slovenským mestám, ktoré majú TO, čo vytvára atmosféru.

Nitra, podobne ako Rím, leží na siedmych vŕškoch a stále je v TOP 5 najväčších slovenských miest. Pohliadkovali sme si tu preto s chuťou a zisťovali sme, kde a za akých podmienok sa v Nitre pretlčiete s malými deťmi, čiže v akom stave sú wécka a prebaľovacie pulty  na vychytených miestach. Jeden obrázok je viac než tisíc slov, kliknite si na naše videá , ktoré visia na Wécko hliadka fanpage; točili sme ich pokútne, ako sa len dalo, v mierne detektívnom ovzduší, lebo to vyzerá tak, že všeobecná proti kamerová alergia vládne najmä v nákupných strediskách. A to je mekka prívetivosti - Bratislava ešte len pred nami.

No nič.

Vlastne všetko.

Všehochuť charakterizuje nitrianske úlovky, boli sme aj sklamaní, aj nadšení a príjemne prekvapení. V OC Mlyny, ktoré je v Nitre momentálne hádam najviac v kurze, nie sú detské wécka žiadne, tie „normálne“ mali nákupno-zábavný štandard a pointou pre matky s deťmi je umelohmotný terasový stolík, ležérne pohodený v akože „prebaľovacej miestnosti.“ Ešte aj tá pani s vysielačkou čo nás načapala, vyzerala byť zdesená. V OC Centro to žije neporovnateľne menej, ale o mamy and comp. je tu postarané neporovnateľne dôstojnejšie. Znížené wécka opäť nie, však nech si deti zvykajú, ale zato aspoň solídny prebaľovací pult s podložkou a košom na použité plienky. Z úcty k 38-mim stupňom, ktoré vládli vonku, sme vyrazili na kúpalisko Sihoť, patrične praskajúce vo švíkoch. Radostne sme vykračovali v smere neprehliadnuteľných ikon a potom ,- uh! Čas sa zastavil na tunajších wéckach hodne dávno, jeden aby sa bál chytiť kľučku, tobôž sem prísť s potomkom. A samozrejme, pre veľký úspech, žiadne detské vymoženosti, a prebaľovanie  pekne na deke v trávičke, kapito?

Treba však Nitre nechať že Mestský park, v ktorom sa kúpalisko nachádza, je prekrásny. Až unikátny nebojím sa povedať, najmä v dnešných časoch, kedy je každý vyrúbaný strom v prospech nejakého chutného nového business centra dobrý. Založený bol ešte začiatkom 19. storočia a nedotknuteľne ho odvtedy chránia navzdory všetkým režimom, záujmom či ľudomilným investorom. Hrala tu dychovka, kofča tiekla potokom, deti sa urputne hrali, tešili sa zo zvieratiek na gazdovskom dvore a cikali! Nie poza bučky, ale na elegantných záchodoch a´la chata, ktoré v nás spočiatku vzbudili ostražitosť, ale ukázali sa ako čistučké a udržiavané.

Sledujte nás a pridajte sa k nám na FB. Jednak to bude pre nás česť, jednak viac očí viac vidí a hlavne, bude (ešte) väčšia sranda.

Späť

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

O autorovi

Užívateľ: Timea.Keresztenyiova

Meno a priezvisko:
ICQ:
MSN:
Skype:

image

Najčítanejšie blogy

Najčítanejšie
  • teaser blog dnes
  • teaser blog tyzden
  • teaser blog mesiac